Jsem v situaci kdy mi nezbývá jiná možnost než se obrátit na Evropský soud pro lidská práva. Je někdo na koho se přímo obrátit? Resp. kdo může sepsat žalobu k tomuto soudu? Celý spis mám k dispozici. Děkuji, Radovan

ODPOVĚĎ:
Měl byste se obrátit na advokáta. Seznam advokátů, kteří se zabývají evropským právem, najdete na stránkách www.advokatikomora.cz a zadáte zaměření "evropské právo". Je třeba si skutečně vybrat tuto specializaci. Většina advokátů, kteří řeší spory v rámci České republiky, nemají zkušenosti s žalobami k Evropskému soudu.