Počet stránek ve webu: 39.554

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně neustálého odročování jednání. Dlužník na něhož je podaný návrh na konkurz neustále těsně před dnem projednávání na soudu pošle neschopenku a žádá o odročení a že chce být u jednání. Stalo se to již počtvrté. Můj dotaz zní, zda může tak postupovat donekonečna, protože obvoďák vždy ochotně vyplní neschopenky na požádání.
Děkuji. Majka.

ODPOVĚĎ:
Především je velmi zvláštní postup soudu, že tyto listiny akceptuje. V praxi soudů je totiž zažitá praxe, že soudce požaduje od lékaře potvrzení, že dotyčný nejen že je v pracovní neschopnosti, ale výslovně "že není schopen účasti u soudního jednání". Proto doporučuji pro příště na soud zaslat požadavek, aby dlužník doložil, že skutečně není schopen se soudu účastnit. Pokud by tato praxe u dlužníka pokračovala, pak bych doporučila obrátit se s žádostí o prošetření dotyčného lékaře na Českou lékařskou komoru.

 

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Dlužník sabotuje vymáhání dluhu opakovaným nedostavením se k soudnímu jednání zasláním neschopenky soudu - jak sabotáž ukončit?
  • Stačí neschopenka zaslaná soudu jako omluva ze soudního řízení nebo může soud chtít vědět, jestli je účastník řízení schopen účasti soudního stání?