Počet stránek ve webu: 43.147

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Stránka popisuje jaká jsou pravidla pro audionahrávku, videonahrávku (audiozáznam, videozáznam), případně přímý přenos do televizního nebo rozhlasového vysílání.


Můžete si pořídit záznam ze soudního jednání?

Ano. Nejprve si uveďme, že je více typů zachycení situace v soudní síni - prostý protokol nahrávka zvuková, obrazová a přenos pro televizi nebo rádiovou stanici.

Z jednání si můžete odnést zvukový nebo obrazový protkol, máte na něj právo. Pokud jej budete chtít, oznamte to před zahájením jednání soudci. Je to lepší než po jeho skončení.

 

Protokol zdarma

Když se spokojíte s neověřeným stejnopisem protokolu bez záhlaví (což vám pro vaše účely zpravidla postačí), máte právo na takovou kopii protokolu zdarma.

 

Zvuková nahrávka

Dále si můžete z jednání pořídit zvukový záznam na diktafotn, magnetofon nebo jiný zvukový rekordér. Pokud tak budete činit, oznamte to soudci.

Zvukový záznam jednání vám soudce nemůže zakázat, nemá na to právo. Musí o něm jen vědět. Jen v případě, kdy by pořizování takového záznamu narušilo průběh nebo důstojnost jednááí nemusí soudce pořizování povolit. Když soudci slušně a včas oznámíte, že si průběh jednání nahrajete, a před sebe na stůl položíte diktafon, není důvod, proč byste si takto záznam nemohli pořídit.

 

Obrazová nahrávka a přenos

Chcete-li si nahrát průběh jednání na video, musíte k tomu mít souhlas předsedy senátu. Obrazové přenosy i záznamy takovému souhlasu podléhají.

 

Zvukový přenos

Zvukový přenos z jednací síně  (např. do veřejného rádia) podléhá souhlasu soudce.

 


Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.