Ráda bych se zeptala, zda je možné zapsat RD, dokončený cca v roce 1975, dodatečně do katastru nemovitostí, když u této nemovitosti neproběhlo kolaudační řízení a pokud to je možné, za jakých podmínek. Děkuji za odpověď. Daniela.

ODPOVĚĎ:
Zápis tohoto rodinného domu do katastru nemovitostí je zajisté možný – nejdříve však bude nutné provést dodatečnou kolaudaci (která je podmínkou pro zápis do katastru nemovitostí).
V současné chvíli Vám proto doporučuji kontaktovat místně příslušný stavební úřad a konzultovat s ním, za jakých podmínek (při doložení jakých podkladů) bude možné provést dodatečnou kolaudaci předmětného rodinného domu. Po úspěšném provedení dodatečné kolaudace bude možné nechat zapsat rodinný dům do katastru nemovitostí.