Mám dotaz ohledně postavené střechy na auta. Velikost je cca 6x7m, tedy něco přes 42 m2. Není dodržen odstup 2 metry od sousední hranice pozemku. Na stavebním uřadě mi tehdy paní řekla, že si budu muset zaplatit 5.000 Kč za výjimku a donést jednoduchý nákres umístění s kulatým razítkem.

Předpokládám tedy od projektanta. Problém je v tom, že před stavbou jsem si toto vše oběhat nemohl. Řešili jsme odkup pozemku, přepsání atd. , na kterém je stavba nyní postavena. Jedná se o jednoduchou stavbu, pouze 4 betonové sloupky a zkosená střecha. Potíž je v tom, že pozemek kde nejsou dodržené 2 m je ve společném vlastnictví několika majitelů. Jedná se o pozemek umožnující dostat se k rodinným domkům, tedy taková cesta, ještě stále se domky prodávají a majitélé mění. Dotaz: má cenu teď vůbec se stavebním uřadem něco řešit, když se může spolumajitel pozemku kdykoliv změnit? A to i během vyřizování žádosti a jak je to s podpisy majitelů na koordinační situaci. Musím mít opravdu podpis všech spolumajitelů, nebo jen nadpoloviční většiny či alespon 2/3 majitelů? Nikdo ale zatím neví kolik spolumajitelů přibyde. Známeho projektant řekl, ať tento druh stavby neřeším, že to nedělá skoro nikdo, to ale nechci, jak vzhledem k aktualizaci katastru nemovitostí, tak vyvarování se problémů do budoucna. Jeden ze sousedů už si s tím odstupem rýpl. Vím, že stavební úřad mi sám řekne co a jak, ale i tak bych rád názor jiné strany. Předem děkuji za odpověd.

ODPOVĚĎ:
Potřebujete podpis všech. Může se samozřejmě stát, že dojde ke změně majitelů pozemku. Nicméně Vám postačí podpis od těch současných spolumajitelů, jelikož vycházíte ze současného stavu.