Máme problém s rodinou naší dcery. Jelikož byli nuceni né svou vinou opustit byt ve kterém bydleli, nastěhovali se k nám do bytu 2+1 na dobu než jim postaví jejich dům. Jelikož dům je již skoro postaven, chceme s manželem aby se již co nejdřív od nás z bytu vystěhovali. Myslíme si, že pokud v novém domě jde elektrická energie a teče voda, že by mohli obývat alespoň jeden pokoj i před kolaudací. Nyní nás je v našem dvojpokojovém bytě 6 téměř dospělých lidí a je to už moc.

Chtěla bych znát názor odborníka jestli mohou do novostavby již odejít. Dům by měl být do konce září zkolaudován, ale téměř vše tam již funguje. Děkuji za odpověď. Šopíková.

ODPOVĚĎ:
Stavbu lze užívat až po provedení všech předepsaných zkoušek a měření. Dále některé stavební úřady vyžadují také kolaudaci jako podmínku pro užívání stavby. Poté je možné stavbu dle právního řádu začít užívat.