Dotaz pro případ rozvodu manželství: manžel zdědil chatu která se prodala za cca 2.000.000 Kč. Peníze mi poslal na účet a já jsem s manželovou babičkou koupila na 1/2 byt. Smlouva a vše kolem bytu je psano na mě a babičku. Jak by to bylo v případě rozvodu. Děkuji. Viktorie

ODPOVĚĎ:
Pokud byl podíl na bytě psaný na Vás koupen v době manželství, pak je součástí SJM, pokud není prokázán opak. Pokud byste se tedy rozváděli a manžel by chtěl vyplatit z podílu na bytě, domohl by se toho úspěšně.