Jsem starobní důchodce, který si přivydělává na Dohodu o provedení práce DPP a Dohodu o pracovní činnosti DPČ u stejného zaměstnavatele (náplň práce je ale rozdílná, druhově vymezená). Podepsal jsem u něho prohlášení poplatníka (růžový papír), nemám už žádné jiné příjmy. Na DPP si vydělám 9.750 Kč/měsíčně, na DPČ 3.990 Kč/měsíčně.

Chtěl bych se zeptat, zda musím vyplňovat a odevzdávat nějaké měsíční nebo roční přehledy (hlášení, formuláře) na ČSSZ, VZP nebo Finanční úřad? Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Sám k tomuto nemáte žádné další povinnosti. Protože jde o závislou činnost, tak nemáte žádné povinnost podávat hlášení, formuláře nebo přehledy na ČSSZ a VZP. Protože vykonáváte práci pouze vůči jednomu zaměstnavateli, tak nemáte žádnou povinnost podávat daňové přiznání nebo cokliv hlásit na Finančním úřadě.