Počet stránek ve webu: 43.234

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V březnu 2018 jsem prodal motocykl s tím, že kupující si přehlásí, což bylo zaneseno i v kupní smlouvě. Ten tak neučinil a nyní se potýkám s českou kanceláří pojistitelů ČKP, která po mě chce úhradu za dobu, kdy si kupující nehradil povinné ručení, tj. posledního půl roku. Kupní smlouvu mám a již jsem ji i odeslal na českou kancelář pojistitelů ČKP.

Jediným nedostatkem, kterého jsem si bohužel nevšiml ve smlouvě je neúplná adresa kupujícího. Chybí Město a PSČ, ostatní údaje jako rodné číslo RČ a číslo občanského průkazu ČOP v ní jsou. Vzhledem k tomu, že nejsem schopen kupujícího kontaktovat, vystavil jsem si duplikát TP a ten uložil do depozitu, abych předešel dalšímu placení. Nemůžu mít ve finále ještě nějaké problémy za to uložení do depozitu? Díky moc za Váš čas.

 

ODPOVĚĎ:
Samotné uložení do depozitu není protiprávní. Pokud by se Vám podařilo dohledat kupujícího, lze po něm pak žádat úhradu dlužného pojistného, které jste za něj zaplatil, a i další náklady, které Vám vznikly v souvislosti s tím, že dosud kupující neprovedl přepis motocyklu na sebe.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.