1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Chtěla bych se zeptat, jak postupovat v případě, kdy mi soused vyhrožuje tím, že na mě pošle svého agresivního psa. Již v minulosti jsme čelili útokům tohoto psa, který chodí bez vodítka a košíku a napadá jiné psy - i toho našeho. Majitele psa jsme na toto chování upozornili jak slovně, tak písemně slušnou cestou.

Výsledek byl jen ten, že nám od té doby neustále soused vyhrožuje a sprostě nás uráží, jak mě, tak i mou rodinu. Dnes (16.09.2023) došlo k incidentu, kdy mi soused veřejně před domem vyhrožoval, že na mě pošle svého psa - nutno podotknout, že je to velké plemeno, 40 kg boxer a já mám opravdu strach. Nemám však na tuto událost žádné svědky ani důkaz.

ODPOVĚĎ:
Doporučuji veškeré výhrůžky pokud možno nahrávat a obrátit se s tím na Policii ČR.
Dále doporučuji zavolat policii pokaždé, když uvidíte psa pobíhat bez toho, aby byl na vodítku. Je totiž zakázáno pohybovat se se psem bez toho, aby byl na vodítku.