Ráda bych se zeptala na legislativní oporu pro prodej žákovských výrobků ve škole (nižší a vyšší stupeň gymnázia). Konkrétní příklad: žáci vyrábí ve VV výrobky k prodeji na jarmarku pořádaném v rámci Dne otevřených dveří. Vedení školy prodej výrobků nepovoluje s odkazem na legislativu (bez opory v konkrétní pasáži školského zákona). Jarmarky jsou však běžnou součástí propagace škol.

Je tedy prosím možné prodávat přímo ve škole výrobky žáků? Za jakých podmínek? Děkuji Jasmína.

ODPOVĚĎ:
Prodej výrobků je možný jako doplňková činnost školy, kdy toto ovšem mj. musí být schváleno zřizovatelem školy.