Hovořím i za sousedy, napříč "naší" ulicí, kde jsme většina v nájmu. Každé ráno v 6 hodin nás obtěžuje muž ukrajinského původu, který pravidelně vyleze před dům kouřit a začne u toho hlasitě a dávivě kašlat, "chrchlat" a plivat. Není to nárazové, ale opravdu denně. Je to nechutné a otravné, budí to lidi i děti, obzvláště v létě, když jsou otevřená okna.

Krom toho se při dnešní situaci bojíme o své zdraví, ačkoliv jeho stav takto trvá už minimálně dva roky (2018-2020). Máme možnost se nějak bránit, nejlépe anonymně? Vím, že nejlepší možností by bylo obrátit se přímo na něj, to si však nikdo netroufáme. Děkuji za reakci.

ODPOVĚĎ:

Chápu, že situace je nepříjemná, nicméně měli byste se na pána obrátit a popsat situaci, tedy že vás svým jednáním obtěžuje. Pokud v jednání neustane, máte právo se obrátit na soud se sousedskou žalobou, že svým chováním obtěžuje sousedy nad míru přiměřenou místním poměrům a domáhat se, aby svého jednání zanechal. Pokud by nezanechal i přes soudní řízení, máte právo se obracet na soud, aby mu ukládal opakované pokuty za účelem dodržování rozsudku.