Zřejmě jsem poslala platbu kartou přes internet na podvodný web. Zatím mi žádná škoda nevznikla, ale bojím se, aby si na mě někdo nevzal půjčku, nezaložil bankovní účet apod. Mám něco podnikat, např. někde hlásit, podat trestní oznámení? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:

Samotné zaslání platby (tj. odeslání peněz na něčí účet) nemůže být zneužito. Opačná situace by byla, pokud byste použila falešnou platební bránu, kde byste zadala údaje o své platební kartě. Zde by pak případné zneužití hrozilo a za této situace by bylo nejvhodnější kontaktovat Vaši banku a kartu zablokovat.