6.5.2019 jsem vyhrál soud s anglickou firmou se sídlem v Londýně. Jednalo se o rozsudek o neexistenci zástavního práva. Rozsudek byl Okresním soudem Plzeň-město zaslán k doručení na soud v Londýně a to s datem doručení 24.6.2019. Do posledního dne jsem při nahlížení do spisu nenašel nic o tom, že rozsudek byl v Anglii doručen.

Jak dlouho může trvat max doručovací doba a zda je v tomto případě možná tzv. fikční doba doručení. Děkuji za odpověď, František.

ODPOVĚĎ:

Ano, i v tomto případě je možná tzv. fikce doručení, Neexistuje žádná maximální doručovací doba, musí být dodrženy všechny procesní postupy, ale problém je spíše v tom, že soudu se musí rozsudek buď jako nedoručený vrátit nebo se musí vrátit doručenka. Pokud se rozsudek jako nedoručený nevrátí, soud by měl ustanovit v ČR opatrovníka a doručit jemu. Pak rozsudek nabude právní moci.