2017 jsem si vzal občanku ruské federace, v Rusku. Následně se přistěhovala a asi v červnu 2018 jí byla vydána pobytová karta rodinného příslušníka občana evropské unie s tím, že podmínkou bylo bydlet spolu. Koncem února 2019 se ode mě odstěhovala a taky se právě teď rozvádíme. Tak si vybavila pracovní víza ve firmě, kde pracuje.

Co je možnéudělat z mé strany v tomhle případu když nesouhlasím s tím, že pořad má pobytovou kartu, resp se pořad zdržuje na území ČR i vzhledem k tomu, že se rozvádíme v tak krátké době. Děkuji Alex.

ODPOVĚĎ:
Pokud má vyřízené pracovní vízum, na základě kterého zde pobývá, nemůžete udělat nic. Jednotlivé druhy víz se posuzují samostatně, takže pro vyřízení pracovního víza není rozhodné, že zde dosud pobývala na základě jiného víza a že se fakticky aktuálně rozvádíte.