Počet stránek ve webu: 43.234

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěli bychom vás poprosit o radu ohledně výživného. Syn dovršil 2022 18ti let a v červnu 2023 úspěšně ukončil studium závěrečnou zkouškou - výučním listem, tedy 30.6.2023. Momentálně pracuje na brigádě a od září 2023 by měl nastoupit na HPP. Je potřeba zaplatit výživné ještě na prázdninové měsíce červenec a srpen? Děkuji moc za odpověď. Mojmír.

ODPOVĚĎ:
Vyživovací povinnost rodičů vůči dítěti trvá do doby, dokud dítě není schopné živit se samo. Vyživovací povinnost tedy zpravidla končí s ukončením studia dítěte a jeho nástupem do zaměstnání. Odpověď na Vaši otázku, zda máte synovi platit výživné ještě o letních prázdninách (v červenci a srpnu) záleží pouze na tom, zda je syn schopen se díky příjmu z brigády živit sám či nikoliv. Pokud Váš syn zvládne díky příjmu z brigády hradit během prázdnin své životní výdaje (jídlo, bydlení, oblečení apod.), pak je schopen živit se sám a výživné mu už hradit nemusíte. V opačném případě - pokud se jedná jen o krátkodobou brigádu a příjem z ní nebude dostatečný - doporučuji výživné za červenec a srpen uhradit.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.