Mé dceři je 18 let. Stále platím alimenty. Kontakt žádný nemáme. Musím stále posílat alimenty na účet matky dítěte (jako dosud), nebo mohu dítěti založit jeho vlastní účet a posílat mu peníze na tento nový účet, aby matka nemohla utrácet peníze dítěte na svoje vlastní potřeby? Jak postupovat při této záležitosti? Drahomír.

ODPOVĚĎ:
Vaše vyživovací povinnost vůči dceři trvá do doby, dokud dcera nebude schopná živit se sama. Jestliže je Vaše dcera již zletilá, nemusíte už výživné zasílat její matce - od nabytí zletilosti můžete posílat výživné přímo Vaší dceři. Můžete tedy dceři založit účet a na tento účet jí výživné posílat. K takovému kroku nepotřebuje ani souhlas/rozhodnutí soudu, ani souhlas dceřiny matky.