Počet stránek ve webu: 43.086

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych se zeptat, zda mám nárok na výživné od mého otce i po přerušení studia kvůli rizikovému těhotenství. Vdaná nejsem. Podle toho, co jsem se dočetla u Vás na webu, mám podle mě nárok dostávat výživné na sebe až do doby než dostanu rodičovský příspěvek. Děkuji, Darina

ODPOVĚĎ:
Vyživovací povinnost rodičů vůči Vám trvá do té doby, dokud nejste schopná se sama živit. Tato doba zpravidla končí ukončením studia a nástupem do zaměstnání. Jestliže jste studium přerušila, ale nemáte dostatečný příjem k tomu, abyste byla schopná se (u) živit, mohla by vyživovací povinnost Vašich rodičů vůči Vám trvat. Nejlepším řešením by bylo se na výši výživného a délce jeho plnění dohodnout. Jakmile získáte nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) nebo rodičovský příspěvek a výše těchto dávek bude dostatečná k tomu, abyste se mohla sama živit, vyživovací povinnost Vašich rodičů vůči Vám skončí.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.