Počet stránek ve webu: 43.161

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Mám prosbu, od kolika let si dítě může říct, že nechce jet k otci i přes to, že má soudně určený styk a je nutné, toto zase řešit přes soudy? Děkuji Nina


ODPOVĚĎ:
Od nabytí zletilosti (tedy 18. roku dítěte) se již dítě může zcela samo rozhodnout, jakým způsobem a jak často se bude se svými rodiči stýkat, do této doby musí být soudně určený styk dodržován a nebo se musí znovu podat návrh na úpravu styku s nezletilým dítětem, kde bude záležet na rozhodnutí soudu, jak k přání dítěte bude přistupovat.

Dále záleží na důvodech, ze kterých dítě k rodiči nechce – pokud je to rozmar, tak se s tím nedá nic dělat. Pokud ale dochází k závažným nedostatkům ve výchově otce, tak je třeba na ně poukázat a řešit třeba úpravou styku rodiče s dítětem (např. pouze návštěvy dítěte otcem v přítomnosti matky – ale to by muselo jít např. o zneužívání či týrání dítěte nebo by musel být rodič duševně nemocný).
Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.