Počet stránek ve webu: 43.284

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Jsem osamělá žena, usiliuji o to, abych mohla nezrušitleně osvojit osiřelé dvouleté dítě (rodiče zemřeli při autonehodě) své zesnulé přítelkyně, které jsem slíbila, že se o její dítě postarám. Při prošetřování podmínek pro osovjení, jsem však musela přiznat, že mým jedným příjmem a zdrojem je ne příliš vysoký invalidní důchod a že můj zdravotní stav vyžaduje občasnou v nemocnici a lázeňskou léčbu. Mám nějakou šanci na adoptování? Blanka


ODPOVĚĎ:
Soud rozhoduje o osvojení na návrh osvojitele a před rozhodnutím musí uvážit, zda osvojení bude ku prospěchu dítěte i společnosti.

V tomto případě zamýšleného nezrušitelného osvojení se jedná o povolení výjimky ze zásady, že při tomto druhu osvojení má vzniknotut kompletní rodina, osvojitelé mají dítěte nahradit oba rodiče.

V neprospěch povolení této výjimky svědčí jednak Váš neuspokojivý zdravotní stav a druhak Váš nízký příjem. Lze předpokládat, že soud pravoděpodobně Vašemu návrhu na nezrušitelné osvojení nevyhoví.

(Zákon o rodině §74, §75, §78, §45a-d)
Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.