Může manžel, který je nyní na odd. LDN, darovat půl domu vnučce? Dům je ve společném vlastnictví nás obou, bez mého souhlasu? Děkuji Ilona.

ODPOVĚĎ:
Pokud je dům ve společném jmění manželů, pak manžel darovat vnučce bez Vašeho souhlasu nic nemůže. Také je otázkou, do jaké míry by bylo jeho právní jednání platné, pokud je v LDN. Není vyloučeno, aby i v LDN takové úkony činil, nicméně lze očekávat, že jeho jednání by mohlo být s ohledem na jeho psychický či fyzický stav zneplatněno. Nicméně pokud se jedná o SJM, není to ani proveditelné, aby vnučce cokoliv bez Vašeho souhlasu daroval.