Jsme manželé 9 let (2011-2020) a máme 9 letého syna. Společně jsme bydleli u manžela 3 roky. Nedával mi žádné peníze. Platil bydlení, oblečení a jídlo. Po 3 letech jsem se i se synem přestěhovala k matce. Já po celou tuto dobu nepracuji. 2018-2020 se starám o bezmocnou matku. Manželovi se naskytla práce v zahraničí.

Mně nyní 3 roky (2017-2020) posílá peníze. Z těchto peněz jsem si ušetřila 1.300.000 Kč, které mám na účtu. Manžel si, ale ušetřil cca 3.000.000 Kč.   Jak by se to posuzovalo při majetkovém vyrovnání, když nemáme sepsanou předmanželskou smlouvu? Spadají tyto ušetřené peníze do SJM, když je vydělal jen manžel? Musel by mi dát ještě peníze, když má na účtu o 1.700.000 Kč víc než já?

ODPOVĚĎ:
Pokud jste manželé, je i příjem jednoho z nich součástí SJM a všechny našetřené peníze jsou tedy součástí SJM. V případě rozvodu byste tedy Vy ze svého účtu dávala manželovi polovinu a manžel ze svého účtu Vám také dával polovinu.