1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Opravil jsem s přítelkyní můj dům z hypotéky psané na mě. Pak jsme se vzali. Na co má teď při rozvodu nárok. Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Pokud jste v domě bydleli, měla by manželka právo požadovat polovinu splátek hypotéky uhrazených v době manželství, ale po odpočtu toho, co byste uhradili měsíčně, kdybyste bydleli v nájmu. Jinými slovy pokud je splátky hypotéky nižší než by činil nájem za obdobnou nemovitost, nemá manželka nárok na žádnou částku, pokud by byla splátka hypotéky vyšší než nájem, pak by měla nárok měsíčně na polovinu tohoto rozdílu.