Počet stránek ve webu: 40.639

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Za trvání manželství jsem si vzala úvěr na manželovo auto, smlouva byla pouze na mě. Auto jsem po nějaké době na něj přepsala. Pak jsme požádali o konsolidaci s jiným úvěrem. Na smlouvě je jako spolužadatel uveden i exmanžel. Po dvou letech proběhl rozvod dohodou, exmanžel v dohodě podepsal, že úvěr bude platit on.

Nicméně úvěr neplatí, ani mi neposílá peníze. Jelikož jsem já hlavní žadatel, platby jdou automaticky z mého účtu. Jak můžu dále postupovat? Když podám žalobu na neplnění rozvodové dohody? Je nějaká možnost, když exmanžel neplní dohodu a porušuje rozsudek, aby musel úvěr platit? Je možnost, abych se domohla peněz zpětně za 2 roky? Děkuji Anna.

 

ODPOVĚĎ:
Pokud se bývalý manžel písemně zavázal dluh hradit a nehradí, můžete se s odkazem na dohodu domáhat soudně, aby byla bývalému manželovi uložena povinnost uhradit Vám vše, co jste za něj musela uhradit, a to i za dva roky zpětně (promlčecí lhůta je tříletá, takže se můžete domáhat i tři roky zpětně). V daném případě je tedy třeba obrátit se na soud.