1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Po 2,5 letech se budu nyní (1/2020) s manželkou rozvádět. Společné děti nemáme. Před svatbou se manželka nastěhovala ke mně do bytu (nechal jsem ji tam i potvrdit i trvalý pobyt). Nyní jsme se společně domluvili, že ji dám finanční vyrovnání 130.000 Kč a že se z bytu odstěhuje k 23.3.2020.

Budeme podávat s manželkou společný návrh na rozvod manželství. Existuje na českém internetu nějaký sepsaný návrh smlouvy na finanční vyrovnání a odstěhování z bytu. Tadeáš.

ODPOVĚĎ:
Pokud podáváte společný návrh na rozvod, stačí uvést jen účastníky, datum uzavření sňatku, prohlášení obou, že s rozvodem souhlasíte a musíte připojit dohodu o vypořádání SJM. Pokud nebude předmětem vypořádání jen částka 130.000,-, je třeba uvést, do jaké lhůty bude částka uhrazena a podpisy na dohodě musí být úředně ověřeny. Bezplatná poradna nenabízí formuláře návrhů, ale ve Vašem případě lze pohledat vzory kdekoliv na internetu. Za rozvod platíte soudu soudní poplatek 2.000 Kč.