Při kontrole osobního listu důchodového pojištění jsem až dnes (23.01.2022) zjistila, že mě můj první zaměstnavatel (bývalá tchýně) vůbec nepřihlásil a neplatil tak za mě ani povinné odvody. Nemám bohužel ani pracovní smlouvu, jen zápočtový list a také podepsanou výpověď. Postačí to jako důkaz, že jsem byla po dobu 5 let řádně zaměstnána?

Nebo prosím existuje ještě nějaký jiný způsob, jak svoje zaměstnání dokázat, aby mi tato doba byla započítána do odpracovaných let?   Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Justýna.

ODPOVĚĎ:
Zápočtový list a výpověď by měly být dostatečnými doklady pro doplnění zaměstnání. Každý další dokument (např. výplatní pásky) by však zvyšoval pravděpodobnost, že OSSZ zaměstnání doplní.
Doporučuji obrátit se přímo na příslušnou OSSZ, která jediná může říct, zda jí uvedené dokumenty budou postačovat.