Počet stránek ve webu: 43.284

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Mám dotaz ohledně přiznání podpory v nezaměstnanosti. 7 let jsem pracovala ve Švédsku a před několika měsíci jsem se vrátila zpátky do ČR. Protože jsem ještě neměla práci, šla jsem na úřad práce. Tam jsem vyplnila dotazník ohledně "centra zájmu" a paní po mně chtěla doložit letenky za posledních několik let jako doklad, že jsem jezdila domů.

Jenže já jezdila i autem a používala elektronické letenky a jelikož jsem netušila, že po mně někdo něco takové bude chtít, samozřejmě je nemůžu doložit. Nebyla mi proto přiznána podpora v nezaměstnanosti. Nikdo po mně nechtěl potvrzení, že jsem tu chodila k lékaři, výpisy z účtů, že jsem v ČR platila kartou atd.. atd.. Je tento postup správný? Děkuji, Karolína

ODPOVĚĎ:
Pokud nesouhlasíte s rozhodnutím, na základě kterého Vám podpora v nezaměstnanosti nebyla přiznána, můžete se - pokud je to ještě možné - proti danému rozhodnutí odvolat. Podmínky, za jakých je možné se odvolat, jsou uvedeny v písemném rozhodnutí o nepřiznání podpory, které jste obdržela. Pokud už odvolání není možné - uplynula lhůta pro odvolání - pak můžete zkusit zažádat o podporu znovu. Doložte přitom veškeré dokumenty, které by mohly dokládat Vaši přítomnost v ČR. V případě nespokojenosti s postupem úřadu práce se můžete se stížností obrátit na ředitele příslušného úřadu práce nebo přímo na Ministerstvo práce a sociálních věcí. Další možností je zjistit si na příslušných švédských úřadech, zda byste neměla nárok na podporu v nezaměstnanosti ve Švédsku. Mohla byste si poté zažádat o její zasílání do ČR.
Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.