Nejsme s manželkou rozvedení, ale nežijeme spolu. Je teď těhotná a brzy se jí narodí dítě. Podle práva jsem prý já otcem dítěte, což je nesmysl, protože jsem s ní více než 2 roky nežil pohlavním životem. Jak mohu vyvrátit své otcovství? Petr

ODPOVĚĎ:
Ano lze popřít otcovství, činí se tak žalobou na popření otcovství, kterou může podat manžel matky dítěte – ale pozor, nejdéle do 6 měsíců poté, co se dozví, že se jeho manželce (bývalé manželce) narodilo dítě.