Jsem rozvedená a mám 8letou dceru. Chceme se stěhovat za přítelem do Prahy. Proto mě zajímá, zda potřebuji souhlas jejího otce (bývalého muže) k takovému kroku. Děkuji, Zdeňka

ODPOVĚĎ:
Souhlas otce dítěte s přestěhováním na do jiné části republiky nepotřebujete. Pokud máte dceru svěřenou v péči, tak se můžete přestěhovat.
Otce dcery akorát musíte vyrozumět o přestěhování a dohodnout se na tom, jak mu budete dítě předávat na dobu, kdy jí má mít v péči.