Počet stránek ve webu: 42.859

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V roce 1996 jsem se oženil a od té doby žijeme v družstevním bytu společně s manželčinou maminkou. Původním vlastníkem družstevního podílu byla právě manželčina maminka, která za dobu našeho manželství, v roce 2013, převedla bezplatně podíl jen na svou dceru, mou manželku. Nyní se chce manželka rozvádět.

Ve stanovách družstva je článek, říkající "Stane-li se jeden z manželů za trvání manželství členem družstva, vzniká společné členství manželů v družstvu i druhému manželovi". Mám nějaká práva k družstevnímu podílu v rámci rozvodu, když byl manželce byt vlastně darován, ale ve stanovách družstva je uvedeno viz výše citované? Děkuji, Bedřich.

 

ODPOVĚĎ:
Zpravidla do společného jmění manželů nenáleží to, co druhý nabyl darem. V klauzuli stanov družstva se hovoří o členství nikoliv o podílu na družstevním bytě.
Za těchto podmínek je výlučným vlastníkem družstevního bytu Vaše manželka.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.

Notice: Undefined index: cs-CZ in /www/doc/www.bezplatnapravniporadna.cz/www/components/com_comment/helpers/utils.php on line 252

Notice: Trying to get property of non-object in /www/doc/www.bezplatnapravniporadna.cz/www/components/com_comment/helpers/utils.php on line 252