Počet stránek ve webu: 40.408

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji pod městem na plný úvazek jako knihovnice (jsem státní zaměstnanec) a zároveň připravuji na dohodu městský časopis, dohodu mám s akciovou společností, která mi platí 3.500 Kč čistého měsíčně. Tyto práce se prolínají, na časopisu pracuji jak v mé pracovní době, tak i po ní.

Nyní se má vydávání časopisu předat městu. Ve smlouvě s městem však přípravu časopisu nemám, jen knihovnické činnosti. Mám nárok na změnu pracovní smlouvy a hlavně mohu chtít navýšit mzdu? Nebo případně odmítnout práci na časopise? (Může mi zaměstnavatel do pracovní smlouvy přidat práci na časopise a bez navýšení platu? ) Nechci, aby se stalo, že budu vykonávat tu samou práci, za kterou jsem byla finančně ohodnocena a nyní ne. Děkuji za odpověď.

 

ODPOVĚĎ:
Zaměstnavatel má povinnost Vám přidělovat práce dle pracovní smlouvy. podstatný proto je druh práce, který máte uvedený v pracovní smlouvě. Dále je důležité, jestli máte konkrétní obsah práce uvedený také v pracovní smlouvě nebo v náplni práce.
Pracovní smlouvu je možné změnit jen se souhlasem obou smluvních stran.
Pracovní náplň může změnit sám zaměstnavatel, nicméně náplň práce musí odpovídat druhu práce uvedenému v pracovní smlouvě. Pokud příprava časopisu není obvyklou náplní práce v rámci knihovnických činností, můžete bez změny pracovní smlouvy přípravu časopisu odmítnout.
Navýšení mzdy je však do značné míry na dohodě mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem.