1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Firma chce po všech zaměstnancích podepsat nové pracovní smlouvy, přestože stávající jsou podle nás stále platné. Kde je prosím háček v těchto nových smlouvách - posílám v příloze? Děkuji za pomoc Alena.

ODPOVĚĎ:

V samotné smlouvě problém není. Háček ale může být v rozdílnosti textu proti současné smlouvě. Nová smlouva např. uvádí, že mzda je sjednána samostatným mzdovým výměrem. Mzdový výměr je dokument, který může být jednostranně zaměstnavatelem změněn. Pokud v dosavadní smlouvě mátu určenu i mzdu, lze ji změnit pouze se souhlasem zaměstnance. Nová smlouva by tedy v tomto ohledu byla méně výhodná. Je proto třeba položit si obě smlouvy vedle sebe a porovnat jejich texty.