1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Pokud mi zaměstnavatel nabídne změnu plného úvazku na poloviční, preferoval bych, kdyby mi dal raději rovnou výpověď a tříměsíční odstupné. Mohu odmítnout nabídku sníženého pracovního úvazku a mít nárok na tříměsíční odstupné? Případně prosím o radu jak mám postupovat. Již nezvládám stále nové technologie, Jsem vyhořelý a mám deprese (bez lékařského potvrzení). Děkuji, Miroslav

ODPOVĚĎ:
Na Vaši otázku nelze jednoznačně odpovědět. Podstatný je důvod, pro který je Vám nabízen snížený úvazek. Za určitých okolností je možné nabídku odmítnout s následnou výpovědí ze strany zaměstnavatele, tedy s odstupným. Záleží však na konkrétních okolnostech daného případu.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Může zaměstnanec odmítnout snížení pracovního úvazku zaměstnavatelem?