Jsem na mateřské dovolené a měla jsem jinou smlouvu (jiné pracovní zařazení) před odchodem na MD než mají kolegyně nyní. Pokud by mi zaměstnavatel nemohl umožnit vykonávat stejnou práci, na kterou mám smlouvu, mám nárok na odstupné, nebo jak mám postupovat? Smlouvu mám na dobu neurčitou. Mám nárok na to, aby mi bylo umožněno pracovat pouze na ranní směnu kvůli dítěti, nebo to zaměstnavatele nemusí zajímat. Děkuji. Marcela

ODPOVĚĎ
Máte povinnost pracovat, pouze podle pracovní smlouvy, kterou jste podepsala. Jakékoliv další změny jsou změnou pracovní smlouvy, a Vy je nemusíte akceptovat. Může se ale stát, že pro Vás zaměstnavatel nebude mít už práci. Poté by Vás mohl i propustit, ale pouze s tříměsíčním odstupným. Pokud jde o ranní směny, není povinností zaměstnavatele Vám umožnit pouze ranní směny.