Pokud si pozvu občana z cizího státu do ČR (ze země mimo EU). Bude mít v ČR vízum na pozvání nad 90 dní. Bude moci požádat v ČR o zaměstnaneckou kartu a pracovat? Děkuji Uršula

ODPOVĚĎ:
Kromě občanů a rodinných příslušníků EU/EHP a Švýcarska, kteří pracovní vízum nepotřebují, můžou o zaměstnaneckou kartu žádat všichni občané třetích zemí. Žádost je podávána na ministerstvo vnitra, pokud je osoba na území České republiky na základě uděleného víza k pobytu nad devadesát dnů nebo na základě dlouhodobého pobytu za jiným účelem.

> Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Získání zaměstnanecké karty a pracování pozvaného cizince s vízem na území ČR