Manžel je v nynější práci již 5 let. V poslední době jím posunuli termin výplaty o 10 dnů, dokonce mu šef řekl, ať nepočítá s tím, že bude mít každý měsíc výplatu, jelikož jsou nyní ve ztrátě. Nyní se mu naskytla příležitost změnit místo, ale řekli  mu, že ho potřebují hned, tak ať se rozhodne.  Výpověď dohodou u stavajícího zaměstnavatele s jeho chováním nepřipadá v uvahu a ještě jsem se dočetla, že kdyby manžel nepřišel do práce, tak by mohl chtít po něm zaměstnavatel uslý zisk a další věci. Co máme dělat? Gabriela

ODPOVĚĎ:
Pokud nedojde k vyplacení mzdy, platu, náhrady mzdy nebo platu nebo jejich části do 15 dnů od uplynutí termínu splatnosti, může Váš manžel okamžitě zrušit pracovní poměr a tak se z pracovního poměru vyvázat bez toho, aby byl postihován ze strany zaměstnavatele nebo musel odpracovat výpovědní lhůtu.