V listopadu 2010 jsem oznámila mému šéfovi, že jsem těhotna. Byla jsem v pátém týdnu těhotenství, pracovala jsem jako krupiérka v jedné herně, kvůli zakouřenému prostředí jsem šla na neschopenku. V prosinci 2010 mi doktor oznámil, že jsem potratila, tak jsem se chtěla vrátit do práce, ale skončila mi pracovní smlouva a oni si už našli náhradu. Byla jsem bezproblémový zaměstnanec a stále jsem na nemocenské.

Tak jsem se chtěla zeptat zda mě musí vzít zpět nebo alespoň zda mám právo na odstupné? Žádnou výpověď jsem nedostala a ani nic nepodepsala. Na co mám nárok? Předem moc děkuji, Adriana

ODPOVĚĎ:
Pokud máte smlouvu na dobu určitou a sjednaná doba uběhla, tak nárok na odstupné nebo vrácení se do práce nemáte.
Pokud máte smlouvu na dobu neurčitou, tak se máte právo vrátit po uschopnění do zaměstnání.
Místo nemohlo být trvale obsazeno někým jiným (záskok po dobu nemoci by ale byl možný).