Mám v úmyslu podat výpověď z pracovního poměru zaměstnavateli datovou schránkou. Musím mít souhlas zaměstnavatele s tímto způsobem doručení? Děkuji Čestmír.

ODPOVĚĎ:

Zaměstnanec může doručit písemnost prostřednictvím datové schránky, a to v případě, že zaměstnavatel s tímto způsobem doručování vyslovil souhlas. Písemnost doručovaná prostřednictvím datové schránky je doručena dnem dodání písemnosti do datové schránky.