Pro špatnou psychickou atmosféru v práci a dlouhodobé neřešení problémů, jsem napsala, "dopis" kde popisuji situaci. Nechala jsem ho volně ležet v jídelně, aby si mohl každý přečíst, firma mě chce propustit na dohodu ke 30.6.2022, tu jsem nepodepsala. Pracuji tam 8 let (2014-2022), bez problémů, dělám přesčasy, soboty, svátky, nikdy jsem neodmítla jakoukoliv práci, v kolektivu jsem oblíbená a většina za mnou stojí.

Jak mě může firma vyhodit? Mám nárok na odstupné? Co jsem porušila? Děkuji za odpověď Sabina.

ODPOVĚĎ:
Podle mého názoru nebyl naplněn žádný z důvodů pro výpověď ze strany zaměstnavatele, jak je uvádí § 52 zákoníku práce. To je pravděpodobně také důvodem pro to, že Vám byla předložena dohoda o ukončení pracovního poměru.
Následně bude nutné vyčkat dalšího postupu zaměstnavatele.