Počet stránek ve webu: 40.811

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Po 7,5 letech mi končí rodičovská dovolená, tedy RD (3 děti) do tří let věku dítěte. Jsem zaměstnaná na dobu neurčitou od roku 2001, v pracovní smlouvě jako administr. pracovník. Před nástupem na první MD jsem asi osm let pracovala jako fakturantka a sklad. účetní. Než jsem nastoupila na první MD, zaměstnavatel si našel náhradu, kterou jsem zaučovala a pracuje ve firmě dodnes na stejné pozici. Jakou má pracovní smlouvu nevím.

Zaměstnavatel mi nabídl jiné pracovní místo (referent pro dopravu a logistiku) po kolegovi, který odchází do důchodu. Pracovní pozici nejsem ale schopná vykonávat, protože nemluvím aktivně cizím jazykem (k této pozici to zaměstnavatel vyžaduje) a také proto, že mi nevyhovuje pracovní doba 6-14:45 + musím být časově flexibilní i po pracovní době. Potřebuji děti ráno odvést do školky a odpoledne vyzvednout.
Na úpravu pracovní doby (zkrácený úvazek) zaměstnavatel odmítl přistoupit. Rozhodla jsem se tedy pro ukončení pracovního poměru dohodou ke dni, kdy mi končí i RD, zaměstnavatel s tím souhlasí. Důvod bych uvedla péče o dítě do 4 let. Nyní ale přemýšlím, jestli bych neměla nárok na odstupné a nebylo by pro mě lepší, abych dostala výpověď pro nadbytečnost od zaměstnavatele nebo abychom v dohodě uvedli důvod nadbytečnost?
Zaměstnavatel již hledá nového referenta a na ÚP je pozice evidována pod "obchodem" a ne "administrativou". Nabídku na odstupné jsem od zaměstnavatele samozřejmě nedostala : -) Moc děkuji za Vaši odpověď. Marie

 

ODPOVĚĎ:
Podstatné je, jak vymezena nově nabízená pozice, resp. uvedený druh práce, jak tedy byl uváděn předchozí pracovník na tomto místě a co je konkrétní náplní práce. Administrativní pracovník je jako vymezení druhu práci velmi nedostatečné.
Podstatné podle mého názoru také je, že Vám byla nabídnuta pozice, která neodpovídá Vaší kvalifikaci. Nemá-li pro Vás zaměstnavatel jiné uplatnění, mohlo by se skutečně jednat o nadbytečnost. O tom je však nutné jednat se zaměstnavatelem, případně nechat rozhodnout soud.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte do 24 hodin! Poradit se s právníkem