Počet stránek ve webu: 40.334

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Od ledna 2009 jsem zaměstnána jako telefonní bankéř. Po půl roce jsem začala mít zdravotní potíže, často jsem marodila a chodila na různá vyšetření. Začali mi problémy s hlasivkami. Teď jsem opět na nemocenké od 18. ledna a lékář mi doporučil změnit zaměstnání a že mi napíše papír o tom, že nejsem schopna práci vykonávat. Chci se Vás zeptat jak poté postupovat, protože vím, že zaměstnavatel čeká až ukončím neschopnost a chce, abych odešla na dohodu, tím pádem bych neměla nárok na žádné odstupné. Popřípadě poradit jak mi to má přesně lékař napsat, protože ani teď nemám pořádně hlasivky v pořádku. Předem děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Kamila

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Obracím se na Vás s žádostí o radu, zda je výpověď daná zaměstnavatelem platná: Výpověď dle § 52 písmene e), Zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce. Pracovní poměr skončí dle § 51 Zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce po 2 měsíční výpovědní lhůtě uplynutím dne 30. 6. 2010.
Jsme stavební firma. Zaměstnanec má epilepsii, na základě které nesmí pracovat ve výškach. Na základě toho mu společnost dala výše uvedenou výpověď, bez odstupného s 2 měsíční výpovědní lhůtou, s tím, že doklad o neschopnosti vystavil pouze obvodní lékař, jelikož společnost nemá smluvně Závodní preventivní péči zajištěnou. Stačí toto potvrzení pro platnost výpovědi? Pakliže ne, do kterého zdravotnického zařízení nebo ke komu máme poslat zaměstnance, aby nám posoudil a vystavil platné posouzení o zdravotním stavu zaměstnance? Ten se neusále odvolává na neplatnost výpovědi a naše společnost se s ním nechce soudit, ale zároveň s ním není dohoda možná. Předem Vám děkuji za pomoc a odpověď. Marie

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Jsem učitelka ZŠ, mám 57let a po operaci oka jsem dlouhodobě v pracovni neschopnosti. Po operaci mi byla zjištěna vrozená vada obou očí, která se projevila až ve starším věku, zaměstnavatel - ŘŠ mi sdělil,že bude požadovat od ošetřujícího lékaře, že jsem 100% schopna vykonávat práci učitelky. Pokud by mne ředitel nemohl zaměstnat kvůli zdravotnímu stavu a dal mi výpověď, mám nárok na odstupné a v jaké výši? Ludmila

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Dobrý den, slyšel jsem, že existuje jakási ochranná lhůta proti podání výpovědi ze strany zaměstnavatele, v určité době před dosažením důchodového věku. Nějak se mi to ale nezdá, neboť nikde nemohu najít žádnou odpověď. Mám ještě 3 roky do důchodu a samozřejmě mám také obavy, abych případně výpověď nedostal. Prosím o Váš názor. Předem děkuji. Teodor

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Dobrý den, slyšel jsem, že existuje jakási ochranná lhůta proti podání výpovědi ze strany zaměstnavatele, v určité době před dosažením důchodového věku. Nějak se mi to ale nezdá, neboť nikde nemohu najít žádnou odpověď. Mám ještě 3 roky do důchodu a samozřejmě mám také obavy, abych případně výpověď nedostal. Prosím o Váš názor. Předem děkuji. Teodor

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Dobrý den, slyšel jsem, že existuje jakási ochranná lhůta proti podání výpovědi ze strany zaměstnavatele, v určité době před dosažením důchodového věku. Nějak se mi to ale nezdá, neboť nikde nemohu najít žádnou odpověď. Mám ještě 3 roky do důchodu a samozřejmě mám také obavy, abych případně výpověď nedostal. Prosím o Váš názor. Předem děkuji. Teodor

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Dobrý den, slyšel jsem, že existuje jakási ochranná lhůta proti podání výpovědi ze strany zaměstnavatele, v určité době před dosažením důchodového věku. Nějak se mi to ale nezdá, neboť nikde nemohu najít žádnou odpověď. Mám ještě 3 roky do důchodu a samozřejmě mám také obavy, abych případně výpověď nedostal. Prosím o Váš názor. Předem děkuji. Teodor

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Dobrý den, podepsal jsem ukončení pracovního poměru dohodou. Je možno podat odvolání proti dohodě, resp. je nějaká odvolávací lhůta u této smlouvy? Norbert

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Dobrý den, podepsal jsem ukončení pracovního poměru dohodou. Je možno podat odvolání proti dohodě, resp. je nějaká odvolávací lhůta u této smlouvy? Norbert

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Dobrý den, podepsal jsem ukončení prac. poměru dohodou. Je možno podat odvolání proti tomu, resp. je nějaká odvolávací lhůta u této smlouvy? Norbert