Jsem v pracovní neschopnosti. Pracovní poměr na dobu určitou mi končí 31.12.2010. Po skončení pracovní neschopnosti bych ráda opět nastoupila. Bude-li mi v den nástupu oznámeno, že smlouva skončila a dál ji zaměstnavatel neprodlužuje, mám nárok na další pracovní neschopnost v ochranné době? Zaměstnavatel mi dle mých zkušeností neoznámí, že se mnou nepočítá, oznámí mi to až v den nástupu to jest 10.1.2011. Děkuji Kunová Sylvie

ODPOVĚĎ:
Další pracovní neschopnost už by se nepočítala do ochranné doby. Jakmile první pracovní neschopnost ukončíte a v zaměstnání Vám nebude prodloužena pracovní smlouva, budete nezaměstnaná a k zaměstnavateli už ani nastoupením na další pracovní neschopnost vztah mít nebudete.