1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jsem učitelem na základní škole, v současné době v pracovní neschopnosti (14 dnů). Je reálný předpoklad, že moje pracovní neschopnost bude trvat několik měsíců. Paní ředitelka má již za mne adekvátní náhradu, ale požaduje, abych paní učitelce posílal přípravy na vyučování.

Chtěl bych se zeptat, zda mám povinnost posílat zastupující učitelce přípravy na vyučování, když já jsem v pracovní neschopnosti a paní učitelka za mne bude pobírat od 1.9.2019 plnou mzdu? Děkuji za odpověď. Norbert.

ODPOVĚĎ:
Tuto povinnost nemáte. Takovou povinnost byste neměl ani v případě, že byste předával práci při ukončení pracovního poměru, natož při pracovní neschopnosti.