Chci se zeptat na 2 věci: 1) Když mám smlouvu na dobu určitou do konce května 2018, můžou mě vyhodit z práce, pokud by se moje nemocenská protáhla do června? 2) Pokud bych se uzdravila dříve než mi končí smlouva, existuje nějaká zákonem daná časová lhůta, během které musím dopředu uvědomit zaměstnavatele, že s ním nebudu prodlužovat pracovní smlouvu, nebo je jen na mě, kdy mu to oznámím? Děkuji za odpověď. Radka.

ODPOVĚĎ:
Pracovní poměr na dobu určitou skončí uplynutí času bez ohledu na Vaši pracovní neschopnost. Ke skončení pracovního poměru již není nutné žádné další právní jednání, doba skončení pracovního poměru je oběma stranám známa již při sjednání pracovního poměru.
Upozornění zaměstnavatele tedy není nutné, ale určitě je vhodné, a to nejméně 3 dny předem.

> Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Musí zaměstnanec upozornit zaměstnavatele na vypršení pracovní smlouvy na dobu určitou?