Zaměstnavatel mě upozornil, že mi předá v nejbližší době vytýkací dopis. Přesnou textaci vytýkacího dopisu (zdůvodnění) ještě neznám, takže nevím, zda se bude jednat o důvody uvedené v par. 52, písm f), nebo o důvody uvedené v par. 52, písm. g) ZP.

Nicméně již nyní je zřejmé, že nebudu moci z objektivních důvodů, výzvu uvedenou ve vytýkacím dopisu k tomu, abych se zdržel okamžitého a trvalého problematického jednání vůči zaměstnavateli naplnit. Je pro mě řešením podáním výpovědi z mé strany jako zaměstnance? Chci tím předejít podání výpovědi ze strany zaměstnavatele z důvodů uvedených v par. 52, písm. g) ZP. Děkuji za odpověď. Zikmund.

ODPOVĚĎ:
Podat výpověď je samozřejmě možné. Fakt, že běží výpovědní doba však zaměstnavateli nebrání podat výpověď z jeho strany nebo okamžitě ukončit pracovní poměr, pokud budou splněny podmínky.
V této situaci by bylo nejvhodnější domluvit se zaměstnavatelem na ukončení pracovního poměru dohodou.