Manžel školník, 8 hod pracovní doba s polední pauzou 11.30-12.00. Může v této pauze venčit psy? Bydlíme v areálu školy, doba venčení cca 5 min. Děkuji, Laďka.

ODPOVĚĎ:
Podle zákoníku práce i podle související judikatury, je přestávka na jídlo dobou odpočinku, která je ve své podstatě poskytnutím osobního volna zaměstnanci. zaměstnanec si proto může v této době vytvořit vlastní program i mimo pracoviště, pokud se nejedná o typ pracoviště, kde něco takového není možné.
Školník proto dle mého názoru může během polední pauzy vyvenčit psy mimo areál školy, pokud se stihne vrátit včas na pracoviště.

> Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Co může dělat zaměstnanec v době přestávky v práci, polední přestávky na oběd?