1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Nedaří se mi najít konkrétní citaci právní normy, na základě které bych mohla požádat zaměstnavatele o doplacení platu při špatném zařazení do platové třídy. Jsem státním zaměstnancem - pracuji v příspěvkové organizaci, jejímž zřizovatelem je kraj. Předem děkuji za uvedení čísla zákona/nařízení vlády..., paragrafu, odstavce. Děkuji, Johana.

ODPOVĚĎ:
Tuto věc žádný právní předpis takto konkrétně a výslovně neupravuje. Tato možnost je dovozována ze a všech ustanovení zákoníku práce týkajících se odměňování a nařízení vlády o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě.
Základem jsou ustanovení o pravidlech zařazení do platové třídy (§ 123 zákoníku práce, § 3 nařízení vlády) a dále z povinnosti zaměstnavatele vyplácet/mzdu, které musí být vypláceny v plné výši (§ 141 a násl. zákoníku práce).