1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

§ 228 ZP zaškolení a zaučení, mám dotaz ohledně zaplacení doby strávené na vstupním školení do zaměstnání, které jsem absolvoval před nástupem na první směnu v novém zaměstnání. Pracovní smlouvu se mnou agentura sepsala týž den, ale s datem až od následujícího dne a hodiny které jsem strávil na školení mi nechce zaplatit. Je povinnost zaměstnavatele tyto hodiny mi zaplatit, když jsem vlastně byl zaměstnanec až následující den? Mají na to právo?   Děkuji, Cecílie

ODPOVĚĎ:
Podle § 228 odst. 1 zákoníku práce se zaškolení nebo zaučení považují za výkon práce, za který přísluší zaměstnanci mzda nebo plat.
Smlouva byla uzavřena chybně a i přes to, že datum na smlouvě je uvedeno až po školení, je povinen zaměstnavatel vyplatit mzdu i za tyto dny.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Školení - nárok na plat, mzdu od zaměstnavatele v době zaškolení, zaučení