Počet stránek ve webu: 43.234

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Přišel mi dopis z předminulého zaměstnání, kde jsem skončila v květnu 2022, že u nich nastal IT incident a došlo k úniku dat. Jednalo se o data zaměstnanců, která by mohla být zneužitá k podvodu. Tento incident nastal o rok později, tudíž v květnu 2023. Dopis a oznámení o tomto mi přišel začátkem ledna 2024.

Zajímalo by mě, zda má společnost povinnost mě v tomto kompenzovat, a to jakkoli a zda vůbec může takovéto mé údaje uchovávat po skončení PP. Celý náhled posílám přílohou se zaslepenými údaji, o jakou společnost se jedná či mé osobní údaje. Děkuji.   S přáním krásného dne, Libuše.

 

ODPOVĚĎ:
Zaměstnavatel i po ukončení pracovního poměru uchovává většinu údajů, které byly zpracovávány pro účelu průběhu pracovního poměr, a to na základě právních předpisů, které stanoví v některých případech velmi dlouhou dobu uchování.
Pokud dojde neoprávněným zpřístupněním osobních údajů ke vzniku nějaké škody (hmotné i nehmotné - nemateriální), je možné domáhat se odškodnění.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.