Svozová firma vyvážející odpad mi poškodila vlastní nádobu na odpad a teď odmítá způsobenou škodu nahradit. Vymlouvají se na to, že nádoba je starší a dle jejich "směrnic" náhradu za poškozené věci nedávají. Nabídli mi pouze prodej nové nádoby. Na upozornění, že interní předpisy nesmějí být v rozporu se zákonem, nereagovali. Děkuji za odpověď Sáva.

ODPOVĚĎ:
Zde doporučuji zaslat společnosti písemnou předžalobní výzvu, ve které popíšete celou situaci a vyzvete k náhradě škody, která Vám tímto vznikla. Současně je třeba tuto škodu vyčíslit.
V případě, že na výzvu nebude adekvátně reagováno, můžete se s tímto nárokem obrátit na soud.
Doporučuji komunikovat výhradně v písemné formě.